Jako produktowcy z krwi i kości wiemy, że sekret prawdziwie udanych produktów cyfrowych ukryty jest w nieustannym procesie iteracyjnego, a więc powtarzalnego, testowania i ewaluacji. Wiemy też, że jednym z kluczowych podejść badawczych w tym zakresie jest RITE.
Przejdź do artykułuTo nie zdarza się często – przedstawiciele polskiego sektora finansowego z pięciu wiodących instytucji spotkali się podczas panelu zorganizowanego przez zespół Mobee Dicka. Wspólne wnioski uczestników dyskusji to lektura obowiązkowa dla każdego, kto tworzy usługi cyfrowe dla świata finansów.
Przejdź do artykułuNasze decyzje wpływają na życie użytkowników – projektujemy przedmioty, usługi, informacje i zachowania. Nie powinniśmy robić tego w sposób subiektywny, mimo że żyjemy w świecie pełnym subiektywizmu. Sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość, jest wysoce osobisty; myślimy i działamy pod wpływem impulsu. Wynikiem takich działań są m.in. dysproporcje społeczne oraz pogarszający się stan środowiska naturalnego.
Przejdź do artykułuZapytałem człowieka, który od ponad 12 lat kieruje zespołami tworzącymi innowacyjne produkty, czy kreatywność kiedykolwiek zdecydowała o powodzeniu jego projektów. Odpowiedział, że trudno mu przypomnieć sobie sytuację, w której kreatywność nie była czynnikiem decydującym o sukcesie. Na czym polega biznesowa wartość kreatywności?
Przejdź do artykułuKrytyczne myślenie, to obok kreatywności, umiejętności komunikacji i kolaboracji jedna z 4 kluczowych umiejętności XXI wieku. W turbodynamicznie zmieniającym się świecie krytyczne myślenie jest gwarantem rozwoju.
Przejdź do artykułuJeżeli badania są lub będą elementem procesu projektowego w Twojej organizacji, prędzej czy później pojawi się wyzwanie przeprowadzenia sesji badawczych “w terenie”, bez udogodnień biura. Jako badacze i projektanci, powinniśmy docierać tam, gdzie obecni są potencjalni użytkownicy.
Przejdź do artykułuWspółpracując z klientami z różnych branż spotykam się często z przekonaniem, że zaangażowanie developerów to ostatni etap budowania produktu. Podczas prac nad produktem cyfrowym rozklejamy kolorowe karteczki, organizujemy warsztaty i szkicujemy rozwiązania, które w finalnej wersji trafiają w ręce programistów, dzięki którym nasze koncepcje i prototypy stają się działającymi produktami. Czy prace projektowe powinny być oderwane od prac developerskich?
Przejdź do artykułu