Jako produktowcy z krwi i kości wiemy, że sekret prawdziwie udanych produktów cyfrowych ukryty jest w nieustannym procesie iteracyjnego, a więc powtarzalnego, testowania i ewaluacji. Wiemy też, że jednym z kluczowych podejść badawczych w tym zakresie jest RITE.
Przejdź do artykułuKlienci porzucają Twoje rozwiązanie, choć na początku byli nim zainteresowani? Nie łapią nowej funkcji? A może wracają z tym samym pytaniem, chociaż wszystko jest opisane? Być może problem tkwi w komunikacji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić teksty „instrukcje obsługi” w przyjazne rozmowy z kimś, kto wie, jak pomóc!
Przejdź do artykułuZnalezienie odpowiedniego samochodu to wyzwanie, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi wybranie odpowiedniej opcji do leasingu – zgadzasz się? Cóż, całą sprawę na pewno ułatwia wyszukiwarka z dobrze zaprojektowanym user experience. Dziś opowiemy Ci dlaczego.
Przejdź do artykułuNa pewno to znasz. Masz ochotę sprawić sobie konkretny ciuch, wchodzisz na stronę popularnego sklepu i Twoim oczom ukazuje się ogrom produktów. Czy mają tu to, czego szukasz? Przejrzenie asortymentu zajmie Ci mniej więcej wieczność, czy tak? Nie, jeśli sklep ma dobrze zaprojektowane filtrowanie. Sprawdzamy, jak prezentują się rozwiązania w trzech popularnych sklepach H&M, Zara, C&A.
Przejdź do artykułuPewien starszy pan udzielił mi jednej z najlepszych porad, jakie może otrzymać UX writer, content designer, a może projektant w ogóle. Nie tyle tej porady udzielił, ile w praktyce zademonstrował, co znaczy być dobrym twórcą treści przyjaznych dla użytkowników.
Przejdź do artykułuKlątwa wiedzy to sytuacja, w której „coś wiesz, ale nie pamiętasz już, jak to było tego nie wiedzieć”. Tak autorzy książki „Przyczepne historie" opisują zjawisko klątwy wiedzy. W tym artykule znajdziesz konkretne przykłady, które pokazują, jak radzić sobie z klątwą wiedzy podczas projektowania tekstu interfejsu.
Przejdź do artykułuGdy w projekcie pojawia się temat dostępności, pierwsza myśl to często „Houston, mamy problem”. Kto powinien się tym tematem zająć? Mamy szukać jakiegoś specjalisty? A może nasz developer albo UX designer spokojnie ogarną ten temat? Lepiej, żeby był to ktoś z zewnątrz czy może szukać kogoś w środku organizacji? Zmierzmy się z tymi pytaniami.
Przejdź do artykułu