Dzięki współpracy z Diebold Nixdorf, STS oraz Bankiem BNP Paribas, z którymi rozwijamy Design Culture w ich organizacjach, nabyliśmy wystarczające doświadczenie, aby sformułować 10 najważniejszych wskazówek, jak robić to skutecznie.
Przejdź do artykułuDesign coraz częściej jest integralną fazą procesu produkcyjnego. Oznacza to rosnące zapotrzebowanie na dobrze zorganizowaną współpracę zespołów zaangażowanych w tworzenie produktów cyfrowych z projektantami. Rozwiązań jest kilka – zlecenie zadań agencji projektowej, outsourcing pracowników, jak również tworzenie własnego zespołu projektowego. Skupmy się na ostatnim.
Przejdź do artykułuLook&Feel to zestaw cech, które wpływają na odbiór produktu przez osoby, mające z nim styczność. Nie bez powodu pojęcie składa się z dwóch słów Look i Feel. O Look&Feel możemy myśleć jak o osobowości lub stylu produktu. Wyobraźmy sobie naszą stronę, aplikację lub nawet usługę i towarzyszącą jej kampanię marketingową jako osobę. Sposób w jaki się ubiera, porusza i mówi decyduje o tym jak będzie postrzegana przez otoczenie.
Przejdź do artykułuBadania użyteczności aplikacji mobilnej PIT APP trwały 12 tygodni. W tym czasie zaprojektowaliśmy badanie, zrekrutowaliśmy uczestników i przeprowadziliśmy dwie tury testów użyteczności. Wypracowane rekomendacje i poprawki wprowadzone do prototypu pozwoliły na skrócenie czasu potrzebnego na wypełnienie zeznania podatkowego o blisko połowę.
Przejdź do artykułuW jaki sposób interpretujemy rzeczywistość, jak podejmujemy decyzje, jakie czynniki wpływają na końcowe doświadczenie produktu lub usługi? Jako projektanci chcemy kreować rzeczywistość, mieć na nią wpływ, wchodzić w interakcję poprzez projekt lub produkt. Projektowanie nowych lub udoskonalanie istniejących produktów musi odpowiadać na jakiś brak lub zaspokajać niezaspokojoną do tej pory potrzebę. Co musimy wiedzieć, aby trafnie zdefiniować ten brak oraz aby nasze projekty spełniały szereg wymagań i przyjmowały liczne ograniczenia?
Przejdź do artykułu