Gdy w projekcie pojawia się temat dostępności, pierwsza myśl to często „Houston, mamy problem”. Kto powinien się tym tematem zająć? Mamy szukać jakiegoś specjalisty? A może nasz developer albo UX designer spokojnie ogarną ten temat? Lepiej, żeby był to ktoś z zewnątrz czy może szukać kogoś w środku organizacji? Zmierzmy się z tymi pytaniami.
Przejdź do artykułuTo nie zdarza się często – przedstawiciele polskiego sektora finansowego z pięciu wiodących instytucji spotkali się podczas panelu zorganizowanego przez zespół Mobee Dicka. Wspólne wnioski uczestników dyskusji to lektura obowiązkowa dla każdego, kto tworzy usługi cyfrowe dla świata finansów.
Przejdź do artykułuNasze decyzje wpływają na życie użytkowników – projektujemy przedmioty, usługi, informacje i zachowania. Nie powinniśmy robić tego w sposób subiektywny, mimo że żyjemy w świecie pełnym subiektywizmu. Sposób, w jaki postrzegamy rzeczywistość, jest wysoce osobisty; myślimy i działamy pod wpływem impulsu. Wynikiem takich działań są m.in. dysproporcje społeczne oraz pogarszający się stan środowiska naturalnego.
Przejdź do artykułuKrytyczne myślenie, to obok kreatywności, umiejętności komunikacji i kolaboracji jedna z 4 kluczowych umiejętności XXI wieku. W turbodynamicznie zmieniającym się świecie krytyczne myślenie jest gwarantem rozwoju.
Przejdź do artykułuWspółpracując z klientami z różnych branż spotykam się często z przekonaniem, że zaangażowanie developerów to ostatni etap budowania produktu. Podczas prac nad produktem cyfrowym rozklejamy kolorowe karteczki, organizujemy warsztaty i szkicujemy rozwiązania, które w finalnej wersji trafiają w ręce programistów, dzięki którym nasze koncepcje i prototypy stają się działającymi produktami. Czy prace projektowe powinny być oderwane od prac developerskich?
Przejdź do artykułu