Pewien starszy pan udzielił mi jednej z najlepszych porad, jakie może otrzymać UX writer, content designer, a może projektant w ogóle. Nie tyle tej porady udzielił, ile w praktyce zademonstrował, co znaczy być dobrym twórcą treści przyjaznych dla użytkowników.
Przejdź do artykułuKlątwa wiedzy to sytuacja, w której „coś wiesz, ale nie pamiętasz już, jak to było tego nie wiedzieć”. Tak autorzy książki „Przyczepne historie" opisują zjawisko klątwy wiedzy. W tym artykule znajdziesz konkretne przykłady, które pokazują, jak radzić sobie z klątwą wiedzy podczas projektowania tekstu interfejsu.
Przejdź do artykułuZapytałem człowieka, który od ponad 12 lat kieruje zespołami tworzącymi innowacyjne produkty, czy kreatywność kiedykolwiek zdecydowała o powodzeniu jego projektów. Odpowiedział, że trudno mu przypomnieć sobie sytuację, w której kreatywność nie była czynnikiem decydującym o sukcesie. Na czym polega biznesowa wartość kreatywności?
Przejdź do artykułuCzytelniku, czytelniczko! Feminatywy to jeszcze nie wszystko, gdy mowa o językowym szacunku w kontekście płci. Czasami polskojęzyczne interfejsy mówią do mężczyzn, nawet, jeśli z usługi lub produktu korzysta kobieta. Jak temu zaradzić?
Przejdź do artykułuKrytyczne myślenie to podstawa każdego procesu decyzyjnego. Czym jest i w jaki sposób można wykorzystać w codzienny m prowadzeniu biznesu?
Przejdź do artykułu